Gdy się zapowietrzysz [quick tip video]

Co zrobić, gdy w trakcie prezentacji zabraknie Ci powietrza?

Jak zwykle komentarze mile widziane :)

Uzupełnienie – Przeczytaj koniecznie:

Jednym z większych problemów podczas przemówienia jest zapanowanie nad oddechem. Jest to związane z denerwowaniem. Zestresowani, bierzemy, krótkie, płytkie oddechy, albo w obawie przed pauzą ciągniemy nasze zdania w nieskończoność…

Aby sobie z tym poradzić musisz:
po pierwsze, konstruować krótsze zdania
po drugie, od czasu do czasu zaczerpnąć powietrze – najlepiej między zdaniami, aby nie rozbijać sensu swojej wypowiedzi. Krótka pauza przyda się Twoim widzom na „przetrawienie” tego, co przed chwilą usłyszeli.

Stosowanie krótszych zdań sprawi, że Twoja wypowiedź będzie lepiej zrozumiała dla słuchaczy, a także bardziej dynamiczna. Będzie się jej lepiej słuchało.

Pamiętaj o tym, podczas następnej prezentacji!

PS. Jeśli jednak zapowietrzysz się i będzie to bardzo widoczne, skomentuj to krótko słowami: „Mam Państwu tyle ważnych rzeczy do powiedzenia i czasami z przejęcia zapominam wziąć oddech! Gdy zacznę się robić zielony, z braku tlenu, proszę mi przypomnieć abym zaczerpnął nieco powietrza” :-)

Jeśli film/artykuł podobały Ci się zostaw, proszę komentarz, a gdy nie masz czasu na pisanie, to przynajmniej kliknij w „Lubię to”.

Share on Facebook
Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Imię:

Strona www:

Treść komentarza: