5 pomysłów na inspirującą prezentację

Oto pięć zasad, którymi musisz się kierować aby stworzyć inspirujące przemówienie.

1. Bądź autorem swoich przemówień. Rada dla szefów :) Sam napisz treść swojej prezentacji. Potem dopiero skonsultuj go ze znajomymi lub doradcami. Twoje przemówienie musi odzwierciedlać Twoje poglądy i przemyślenia. Dobrze jak masz mało czasu na pisanie, wtedy sprężysz się i stworzysz dobre wystąpienie.

2. Mów prosto i szczerze. Musisz wiedzieć, że publiczność zapamięta jedną, góra dwie główne myśli z prezentacji. Dobrze zastanów się na czym Ci zależy. Stwórz jedno, najważniejsze zdanie Twojego przemówienia i powtórz je kilka razy w trakcie wystąpienia.

3. Spełniaj oczekiwania widowni. Dowiedz się czego oczekuje audytorium. W tym celu porozmawiaj z kilkoma osobami, które jako pierwsze weszły do sali. Jeśli występujesz „na zlecenie”, zapytaj organizatora konferencji o oczekiwania względem Twojego wystąpienia.

4. Odnieś się do czegoś więcej niż ego słuchaczy. Oczywiście wszyscy lubimy, gdy ktoś mówi o nas i do nas miłe rzeczy. Ale uważaj! Nie schlebiaj audytorium. Ludzie od razu wyczują, że jesteś nieszczery. Tu musisz zachować szczególną ostrożność. Twoja widownia nie nabierze się na tanie sztuczki typu: „chyba jeszcze nie przemawiałem przed tak miłą i wrażliwą publicznością” lub coś w tym kiepskim stylu.

5. Identyfikuj się z audytorium. Nie wygłaszaj kazań. Ludzie nie lubią jak się ich poucza, traktuje z góry. Spróbuj zaakcentować to, co łączy Ciebie z widownią. Zrób to na samym początku. Gdy znajdziecie wspólne łączniki, widownia chętniej otworzy się na to co masz do powiedzenia. Dlaczego? Bo lubimy ludzi, którzy są do nas podobni :) Chętniej im ufamy i… spełniamy ich życzenia.

Share on Facebook
Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

Zostaw komentarz

Imię:

Strona www:

Treść komentarza: