Atomowa metoda tworzenia slajdów

Przeciętny człowiek mówi około 10 do 12 zdań na minutę. Atomowa metoda tworzenia slajdów polega na zrobieniu slajdu do każdego zdania!

Na 5-minutową mowę musisz mieć około 50 slajdów. Trochę dużo, prawda? Zaraz będziemy łączyć i przycinać, ale jak to mówią „nie uprzedzajmy faktów” :)

Każdy slajd powinien zawierać jedno słowo, jeden obraz, jedną ideę.

Zrób te 50 slajdów. Tworząc je, zmuś się do podzielenia każdej koncepcji na jak najmniejsze części – atomy. Jeśli coś nie jest warte do pokazania na slajdzie, zrezygnuj z tego.

Gdy wybierzesz 50 slajdów, zacznij ćwiczyć wygłaszanie prezentacji. Usuń slajdy, które nie wnoszą nic nowego do Twojej przemowy.

Teraz (dopiero!) rozpocznij łączenie slajdów. Jeśli 2, 3 lub nawet 4 slajdy mówią o tym samym, możesz zastąpić je jednym z nich. Teraz zamiast atomów masz molekuły.

W tym momencie masz trzy możliwości
1. zostawić tak jak jest.
2. możesz się pozbyć slajdów w ogóle i wygłosić mowę bez wsparcia programu do prezentacji np. Power Pointa. Wszystko masz już przecież przemyślane i przećwiczone. (tak tak, slajdy nie są warunkiem koniecznym do wygłoszenia prezentacji!)
3. połączyć slajdy raz jeszcze w większe, nadrzędne idee. To w przypadku jeśli uważasz, że slajdów ciągle jest za dużo.

Atomową metodę tworzenia slajdów zaczerpnąłem do Setha Godina.

Zobacz jak wygląda prezentacja Setha Godina

Jeśli artykuł Cię zainteresował, polecam informacje na temat technicznej strony tworzenia prezentacji

Share on Facebook
Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

Zostaw komentarz

Imię:

Strona www:

Treść komentarza: