Dlaczego warto być zabawnym mówcą

No właśnie… Równie dobrze mógłbym zapytać dlaczego bardziej od ponuraków wolimy ludzi uśmiechniętych. Nie chcę aby „sztywni profesjonaliści” się na mnie obrazili ale apeluję do wszystkich mówców, samorządowców, handlowców, prelegentów, trenerów, kierowników, coachów, dyrektorów,  pracowników, managerów, sprzedawców, mlm-owców, marketingowców, PR-owców, polityków i rolników indywidualnych (no teraz to już przegiąłem):

Uśmiechnijcie się i wprowadźcie trochę luzu do Waszych prezentacji!!!

Już za chwilę padam 5 powodów, dla których warto być zabawnym mówcą ale najpierw…

Wiem, że poczucie humoru to pojęcie bardzo pojemne, żeby nie powiedzieć względne (przecież śmieszą nas różne rzeczy, sytuacje i żarty) ale sprawcie aby Wasi widzowie uśmiechnęli się kilka razy podczas wystąpienia. Nie musicie sypać żartami jak stand up’erzy (kurczę, dobrze to napisałem?) a nawet odradzam opowiadanie dowcipów. Chodzi mi o to aby opowiedzieć  zabawną historię, anegdotę, „zaczepić” kogoś z widowni albo zabawnie odpowiedzieć na czyjeś słowa lub błyskotliwie (w miarę możliwości) skomentować zdarzenie na sali.

Przykłady, proszę bardzo:

Na jednym ze spotkań, które prowadziłem, nagle zgasło światło i zapadła ciemność! Wtedy pozwoliłem sobie na komentarz: „Mam nadzieję, że każdy ma kogoś do pary” :)
Uwaga
: wiedziałem, że grupa jest gotowa na taki hardcorowy tekst bo wcześniej z nimi żartowałem i „kupili mnie” razem z moim stoczniowym  poczuciem humoru (urodziłem się i do 30. roku życia mieszkałem w Gdyni)

Możesz także obejrzeć moje rozpoczęcie prezentacji podczas wykładu w Klubie Ludzi Sukcesu w Warszawie. Ścisz tylko głośniki bo pod koniec filmu ludzie się śmieją… głośno :) Film ma tytuł Jak błyskawicznie nawiązać kontakt z widzami.

Dobra, przejdźmy teraz do pięciu powodów, dla których warto być zabawnym:

1. nawiązujesz głębszą więź z widzami („Swój chłop,  lubi pożartować”)
2. powodujesz, że nudne tematy ożywają („…na luzie podeszłą do tematu, nie myślałem o tym w ten sposób…”)
3. sprawiasz, że Twój przekaz jest lepiej zapamiętany („…ale były wczoraj jaja jak przemawiał ten gość!”)
4. Ty masz więcej zabawy ze swojej pracy („kocham tę robotę!!!”)
5. Więcej zarabiasz (Kurczę, robię to co lubię i jeszcze mi płacą)

W jednym z najbliższych artykułów napiszę jak tworzę prezentację zżynając pomysły od gwiazd stand up’u.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Jeśli artykuł Ci się spodobał to:
1. możesz wpisać swój komentarz
2. możesz kliknąć w ikonkę „Lubię to”
2. możesz pośmiać się z innych wpisów w kategorii humor na scenie :)

Share on Facebook
Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

2 komentarzy

Zostaw komentarz

Imię:

Strona www:

Treść komentarza: