Jak osiagnąć swoje cele [celująco motywujące video]

Postanowiłem podzielić się z Tobą moją tajemnicą – w dzisiejszym nagraniu ujawnię moje zamierzenia na 2011 rok – te małe oraz te całkiem pokaźne i dla mnie bardzo ważne. Przy okazji opowiadam o szkoleniu w którym brałem udział i które bardzo zmotywowało mnie do działania. Może i Ciebie zainspiruje?

Gdy film się zatnie, wtedy wciśnij pauzę i poczekaj chwilę na załadowanie. Warto :)

Kliknij w ten link aby zaplanować i zrealizować swoje cele!

Prośba: napisz w komentarzu do tego filmu jakie są Twoje cele na 2011 rok. Dla dwóch osób, których wpisu najbardziej przypadną do gustu jury (czyli mnie) przygotowałem nagrody:
1. książkę Mariusza Szuby „Pokaż na co Cię stać”
2. audiobook „Nie boję się mówić” mojego autorstwa

Na Twój komentarz czekam do końca stycznia 2011!

Pisząc go, skorzystaj z kilku zasad jakie zapisałem poniżej:

Zaplanuj swoje cele w kilku prostych krokach. Skorzystaj z porad zawartych w książce Mariusza Szuby „Pokaż na co Cię stać”

zasada 1
Cel musi być precyzyjnie i pozytywnie określony
Nie mów sobie zatem: nie chcę być gruby! Zamień to na: Chcę być chudy. Określ to ile kilogramów chcesz schudnąć. Samo powiedzenie sobie chcę być chudszy nie wystarczy :)
Zapisz go sobie.

zasada 2
Cel musi być osiągalny
Nie pobijesz rekordu świata w biegu na 100 metrów i nie schudniesz 10 kg w jeden dzień… Ale wykonaj DZIŚ coś co przybliży Cię do Twojego celu – zadzwoń do kogoś, umów się na spotkanie, wyszukaj potrzebne Ci informacje itd.

zasada 3
Cel musi mieć dla Ciebie znaczenie i wartość. Nie zawsze muszą to być pieniądze. Dla mnie ważne jest, że sobie udowodnię iż potrafię osiągnąć cel.

zasada 4
Zapisz sobie w jakim czasie chcesz osiągnąć swoje zamierzenie. Przy celach długoterminowych podziel sobie swoje działania na mniejsze etapy, które będziesz realizować w konkretnych terminach. Zwróć uwagę na to co musisz zrobić w danej chwili aby swój cel zrealizować.

zasada 5
Miej cel zawsze przed oczami. Koncentruj się na nim. Nie pozwól sobie na rozproszenie. Wierz niezłomnie w to, że uda Ci się zrealizować swoje zamierzenia.

zasada 6
Działaj „z głową” – zastanów się jakie działanie da Ci najlepszy efekt – przybliży Cię do realizacji celu. Pamiętaj o zasadzie Pareto – 20 proc działań da Ci 80 proc efektu.

zasada 7
Znajdź sobie mentora – kogoś kto osiągnął już cel (Twój lub podobny do Twojego). Zapytaj go jak to zrobił. Ludzie sukcesu bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą.

zasad 8
Cel musi być ekologiczny – nie powinien generować czyjejś straty.

Share on Facebook
Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

44 komentarzy

Zostaw komentarz

Imię:

Strona www:

Treść komentarza: