Mistrz wystąpień publicznych

Mistrz wystąpień publicznych – chciałbym tak kiedyś powiedzieć o sobie i o Tobie, mój czytelniku! Zanim przyjdzie ta chwila, gdy staniemy na najwyższym stopniu podium, podglądajmy najlepszych. Dziś sam król pop-u  Michael Jackson.

Co Jackson ma wspólnego z wystąpieniami publicznymi?! Wszystko! Każdy artysta, występujący na scenie jest człowiekiem „od wystąpień publicznych”. I od wielu z nich możemy się uczyć.

Od Michaela możemy nauczyć się dwóch umiejętności: kontaktu z widownią i profesjonalnego przygotowania do prezentacji.

Kilka tygodni temu byłem z rodzinką w Gdyni na filmie „This is It”. Dwie godziny relacji z prób Jacksona do koncertów w Londynie. Nigdy nie przepadałem za jego twórczością, poza kilkoma piosenkami z Billy Jean na czele.

Z kina wyszedłem pod wielkim wrażeniem, przede wszystkim ogromu pracy jaki wkładał w przygotowanie swojego wielkiego come backu oraz jego skromności (taki przynajmniej obraz wyłaniał się z filmu).

Pomyśl, jeśli taki utalentowany i doświadczony artysta spędza godziny, dni, tygodnie na próbach szlifując i dopracowują swój występ w najdrobniejszych szczegółach to ile pracy mają tacy ludzie jak my.

Może śmieszne wyda Ci się porównanie z Jacksonem. Oczywiście skala jest nieporównywalna ale problem ten sam – przygotowanie profesjonalnej prezentacji. Dla Jacksona prezentacją był planowany koncert, dla nas wystąpienie np. przed kolegami z działu i zreferowanie wyników sprzedaży. Widownia Michaela to 100 tysięcy osób na stadionie a nasza kilka, kilkanaście osób w sali konferencyjnej. Ale cel naszych prezentacji jest taki sam – zadowolić widownię, świetnie wypaść i osiągnąć cel prezentacji.

Kolejna sprawa to kontakt z publicznością. Osoby, które znały Michaela podkreślają, że potrafił stworzyć podczas występu wrażenie, że śpiewa konkretnie dla Ciebie. Reżyser filmu „This is it” Kenny Ortega powiedział (cytuję z pamięci):

„Na koncercie było 70 tysięcy osób i każda z tych osób miała wrażenie, że Michael śpiewa tylko i wyłącznie dla niej. Na tym polegał fenomen tego artysty”

Cóż więcej możemy powiedzieć?

Jeśli chodzi o profesjonalne podejście do swojej pracy, bierz przykład z Michaela!

Share on Facebook
Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

Zostaw komentarz

Imię:

Strona www:

Treść komentarza: