Opowiem wam śmieszny dowcip

Kilka dni temu współprowadziłem z koleżanką szkolenie dla nauczycieli. Po mojej prezentacji, Renata rozpoczynając swoją część szkolenia powiedziała: „Na początek powiem Państwu śmieszną historię.” Historyjka była całkiem sympatyczna ale niestety nie wywołała śmiechu wśród 40 obecnych w sali osób a zaledwie coś na kształt „cienia” uśmiechu.
No właśnie… Nie muszę chyba dodawać, że po jej anegdotce zapadłą krępująca cisza. w jednej chwili Renata straciła około 50 procent pewności siebie. A można było tego uniknąć w bardzo prosty sposób!
Kiedy masz zamiar powiedzieć coś, Twoim zdaniem śmiesznego, nie zapowiadaj tego słowami „a teraz powiem śmieszny dowcip” :) ( w odróżnieniu od nieśmiesznego kawału…).
Powiedz, co masz do powiedzenia i poczekaj na reakcję publiczności. Jeśli ludzie ocenią to jako zabawne i zaśmieją się, jest super. Gdy natomiast nie porwiesz ich swoją anegdotą nic nie tracisz bo i tak „nie miało to rzucić ich ze śmiechu na kolana”. To taki rodzaj zabezpieczenia. Pamiętaj, jeśli masz na prezentacji 40 osób to reprezentują one 40 rodzajów poczucia humoru!
Co zrobić gdy nie wiesz jakie poczucie humoru ma grupa, z którą pracujesz? Ja, na początek wystąpienia, mam przygotowane 2-3 teksty sondujące poczucie humoru. Jakie? sprawdź kategorię humor na scenie na moim blogu :)
Gdy mimo moich wysiłków publiczność zostaje niewzruszona, daruję sobie dalsze rozbawianie ludzi na siłę. Gdy widzę, że grupa jest wesoła to pozwalam sobie na rzucenie od czasu do czasu żartu ale nigdy nie zapowiadam, że teraz powiem coś śmiesznego!

Share on Facebook
Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

2 komentarzy

Zostaw komentarz

Imię:

Strona www:

Treść komentarza: