Dwie potężne techniki budujące pewność siebie na scenie

Kilka dni temu rozmawiałem na skype z Przemkiem Mikulskim. Przemek działa w strukturze MLM. Prowadzi blog, na którym doradza osobom zainteresowanym prowadzeniem tego typu działalności. Mowa była przede wszystkim o prezentacjach w marketingu wielopoziomowym, ale w trakcie rozmowy wyszedł bardzo ciekawy wątek. Obejrzyj i posłuchaj:

Jeśli film Ci się spodobał, możesz kliknąć przycisk “Lubię to”. Możesz zostawić swój komentarz pod tym wpisem albo subskrybować mój kanał na You Tube ( o ile masz swoje konto na YT). Jak widzisz, masz co robić 🙂

Cały wywiad ze mną (około 30 minut) znajdziesz na blogu Przemka Mikulskiego. Kliknij aby wysłuchać rozmowy na temat wystąpień publicznych

Oto transkrypt nagrania “Dwie potężne techniki budowania pewności siebie”:

Dziś zdradzę swoją tajemnicę, w jaki sposób stałem się osobą pewną siebie. Moim zdaniem jest to klucz do sukcesu w wystąpieniach publicznych. Osoba występująca na scenie, musi mieć poczucie własnej wartości. Nie stałem się osobą pewną siebie z dnia na dzień. Budowanie tej cechy to proces długotrwały, natomiast dzięki moim poradom, na pewno przyspieszysz go, bo dostajesz dziś ode mnie dwie cenne wskazówki.

Pierwsza rzecz – musisz zaakceptować fakt, że nie wszystkim spodoba się Twoja osoba, a co za tym idzie Twoja prezentacja. Jest to “ryzyko” wliczone w zawód prezentera.

Wiem, wszyscy mamy w sobie chęć podobania się innym a z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że nie jest to możliwe… Mimo to nasza potrzeba akceptacji jest bardzo silna! Musisz jednak przyjąć do wiadomości, że dla części widzów nie będziesz wymarzonym prezenterem a to co mówisz nie będzie do nich trafiać. Nie przejmuj się tym!

Skoncentruj się na tych osobach, dla których będziesz autorytetem, ekspertem w swojej dziedzinie a oni zawsze będą chcieli Cie słuchać i się od Ciebie uczyć. To właśnie Twoje audytorium.

Druga rzecz, którą musisz zrobić to… polubić siebie i zaakceptować takim jakim jesteś. Musisz zdawać sobie sprawę ze swoich mocnych i słabych stron. Rozwijać te pierwsze i pracować nad drugimi. Pierwszym krokiem, dla mówcy powinno być przyzwyczajenie się do swojego wyglądu i głosu.

Jak to zrobić? Nagrywaj się na video i oglądaj CZęSTO. Na początku przeżyjesz prawdopodobnie traumę 🙂 To ja tak wyglądam?! To mój głos?! Ludzie, skasujcie to!!!

Nie martw się, po kilku, kilkunastu projekcjach filmów z Tobą w roli głównej, przyzwyczaisz się do siebie i bez kompleksów będziesz wychodzić przed publiczność.

Powodzenia!

Zostaw, proszę swój komentarz. Na pewno na niego odpowiem!

Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

7 komentarzy

Leave a Reply