Recepta na sukces (także w wystąpieniach publicznych)

sukcesDo odniesienia sukcesu w każdej dziedzinie życia, również w wystąpieniach publicznych potrzebne są Ci trzy rzeczy:

1. Znajomość celu. Musisz wiedzieć, dokąd zmierzasz, by tam dotrzeć. W kontekście prezentacji – zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć mówiąc do ludzi: poinformować, przekonać, zabłysnąć?

2. Ostrość spostrzegania.
Gdy podejmiesz działanie, zwracaj uwagę, jakie rezultaty uzyskujesz. Czy Twoje prezentacje osiągają zamierzony przez Ciebie cel?

3. Elastyczność zachowania. Jeśli to, co robisz nie przynosi oczekiwanych rezultatów, zacznij robić to inaczej. Zastanów się, co możesz poprawić w swoich prezentacjach, zarówno pod kątem merytorycznym jak i warsztatowym. Zmieniaj zachowania/procedury, aż osiągniesz swój cel.

Pamiętaj: Jeśli będziesz robić to co zwykle, będziesz uzyskiwać te same rezultaty. Jeśli chcesz uzyskać inne rezultaty, zacznij robić coś innego.

Jeśli chcesz zapoznać się z tym materiałem w formie filmu, zapraszam tutaj:
http://youtu.be/dm9CzToNCCA

Powodzenia!

wykorzystana przeze mnie ilustracja pochodzi z serwisu:
http://www.freedigitalphotos.net/images/view_photog.php?photogid=721

Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

13 komentarzy

Leave a Reply