Szukaj inspiracji do wygłoszenia dobrej prezentacji

„No nie! Kolejna prezentacja! Znowu mam mówić to samo… Znowu wychwalać produkt według ustalonego w firmie scenariusza. A ten scenariusz… (sami wiecie co można z nim zrobić) Nie, nie dam rady!” – czy przytrafiają Ci się od czasu do czasu takie przemyślenia? Bo mi tak.

Jeśli pracujesz od dłuższego czasu w jakiejś firmie, wykonując tę samą pracę, na pewno masz/miałeś do czynienia z wypaleniem zawodowym. W moim przypadku to kolejna prezentacja, kolejne audytorium, kolejne miasto, kolejna sala…

To tak jak z jazdą samochodem w dobrze znanym terenie – myślisz o czymś i łapiesz się na tym, że przejechałeś kilka kilometrów i nie wiesz nawet kiedy.

Jak za każdym razem motywować się do wygłoszenia dobrej prezentacji? Jak znaleźć radość w wygłaszaniu po raz n-ty, tych samych tekstów?

Ja prowadzę około stu prezentacji w roku i niestety są to wystąpienia bardzo do siebie podobne pod względem scenariusza. Dodam tylko, że pracuję w firmie już od siedmiu lat, zatem problem „znudzenia” czy wypalenia zawodowego nie jest mi obcy…

Postanowiłem sobie z tym poradzić i zaraz przedstawię Ci mój sposób na uatrakcyjnienie prezentacji.

Przed prezentacją zakładam sobie, że wykonam jakieś zadanie. Na przykład, że rozpocznę spotkanie w całkowitej ciszy i to bez słownego uciszania widowni. Przyznam Ci się, że jest to zadanie z typu mission impossible…ale zawsze można próbować!

Inny pomysł – załóż sobie, że szczególnie przyłożysz się do części pytania – odpowiedzi i poradzisz sobie ze wszystkimi „trudnymi” pytaniami albo, że zakończysz prezentację w jakiś interesujący sposób albo, że sprowokujesz widzów do uśmiechu opowiadając zabawną historię.

A propos zabawnej historii – jeśli masz pomysł na rozśmieszenie audytorium, pochwal się nim i opisz w komentarzu do tego artykułu.

Share on Facebook
Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

Zostaw komentarz

Imię:

Strona www:

Treść komentarza: