Tajemnice Pozycjonera Pawła

Kilkanaście godzin merytorycznych zajęć, świetna atmosfera, pięćdziesięciu uczestników i wiedza podana w prosty, przystępny sposób – tak w skrócie można podsumować dwa dni szkolenia we Wrocławiu, które zorganizował Paweł “Krzywy” Krzyworączka, specjalista m.in. od pozycjonowania stron internetowych.

Po szkoleniu w mojej głowie pojawiła się jedna myśl: pozycjonowanie nie jest tajemną wiedzą zastrzeżoną tylko dla wąskiej grupy specjalistów! Paweł prowadził zajęcia i opowiadał o skomplikowanych sprawach w tak jasny sposób, że trudno byłoby nie zrozumieć!

Jeśli chcesz przez 3 minuty począć się jak uczestnik tego szkolenia obejrzyj film:
Pod nim znajdziesz tekstową i subiektywną relację ze szkolenia Tajemnice Pozycjonera.

Jeśli film będzie się zacinał, wciśnij pauzę i poczekaj chwilę aż się załaduje. Po 120 sekundach naciśnij play.

<a href="http://www.linkedtube.com/mLvOEY6aS5w40eb29fded49976c23d0b1c6d2beae93.htm">LinkedTube</a>

Do Wrocławia jechałem z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony zastanawiałem się czy zapisując się na to szkolenie nie postawiłem sobie zbyt wysoko poprzeczki (nie jestem mocno zaawansowany w technicznych sprawach w sieci), z drugiej zaś miałem nadzieję, że Paweł poprowadzi zajęcia tak, aby nawet tacy laicy jak ja wynieśli coś z niego (oprócz reklamówki z materiałami 🙂 )

Powiem Ci jedno: nie zawiodłem się!

Wiedza podana w prosty, przejrzysty sposób. Wszystko poparte przykładami z życia, możliwość obejrzenia pozycjonowania “od kuchni” na ekranie.

Paweł dwoił się i troił. Dwa dni zajęć od 10.00 do 19.00 plus dyskusje w każdej przerwie. Nie wiem kiedy chodził do toalety 🙂

A na poważnie, Paweł zawsze daje z siebie na szkoleniach ponad 100 procent. Na tym dał chyba 150!
Pierwszego dnia w sobotę poznaliśmy podstawy pozycjonowania. Paweł omówił najpopularniejszą na świecie wyszukiwarkę google i powiedział co zrobić aby google nas polubiło a raczej nasze serwisy internetowe.

Dowiedzieliśmy się jak wybrać domenę czyli nazwę dla naszego serwisu. Moja – tajnikiprezentacji.pl – jak się okazuje nie jest wcale zła 🙂

Kolejnym omawianym zagadnieniem było to, jak należy tworzyć treść na stronę aby nasz serwis www pojawiał się na jak najwyższych pozycjach w google. Jak mówią, “jeśli nie ma Cię w pierwszej dziesiątce to nie istniejesz”

Drugi dzień poświęcony był już bardziej zaawansowanym technikom pozycjonowania – między innymi mowa była o tworzeniu zaplecza pozycjonerskiego. Nie będę Cię zanudzać szczegółami, powiem tylko, że Paweł dał nam wiele praktycznych wskazówek. Dla wielu (także dla mnie) były one odkrywcze!

Oczywiście wiedza, którą zdobyliśmy jest ogromną wartością. Ja chcę zwrócić uwagę na wspaniałą atmosferę panującą na szkoleniu. Gorące, twórcze dyskusje, otwartość uczestników, chęć Pawła aby odpowiadać na wszystkie pytania. Ta twórcza atmosfera powodowała jednak jeden kłopot – “obsuwki czasowe”, na co kilku uczestników zwróciło uwagę. Dlatego wystawiam Tajemnicom Pozycjonera “szóstkę z małym minusem” 🙂

Kiedy odbędzie się kolejne szkolenie Tajemnice Pozycjonera?

Niestety tego nie wie sam autor. Gdy zapytałem go o to w niedzielę wieczorem, pod koniec zajęć, odpowiedział:
– Robert, nie mam nawet siły o tym teraz myśleć…

Ja natomiast obiecuję: jak tylko będę coś wiedział o terminie kolejnego szkolenia, dam znać!

.

Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

8 komentarzy

Leave a Reply