Trzy pomysły na zabawne zakończenie szkolenia

Dziś mam trzy proste chwyty na rozbawienie publiczności. Pomysły są do wykorzystania, gdy na zakończenie swojego szkolenia/wykładu rozdajesz zaświadczenia potwierdzające udział w nim.

Ludzie lubią otrzymywać po zajęciach dokument potwierdzający, że są mądrzejsi niż kilka godzin wcześniej. Zatem jeśli prowadzisz szkolenia KONIECZNIE, przygotuj sobie, a raczej swoim kursantom, taki dokument.

Chwyt nr 1
Wręczając np. Certyfikat Ukończenia Szkolenia nadaj tej chwili szczególną wagę. Możesz powiedzieć:
– Przed nami ostatni punkt szkolenia, ale jakże przyjemny. Mam dla Państwa dyplomy ukończenia naszego kursu. Mam dla Państwa świetną informację – wszyscy ukończyli szkolenie z… wyróżnieniem. Gratuluję!


Chwyt nr 2. a właściwie modyfikacja “jedynki”
Bądź tak poważny, jak tylko możesz.
– Proszę Państwa, mam do przekazania bardzo ważną informację. Rzadko się to zdarza, ale tym razem stało się… [zawieś głos na 3 sekundy] Tym razem wszyscy uczestnicy szkolenia zakończyli je z wyróżnieniem. Powiem, krótko: byliście jedną z najbardziej uzdolnionych grup z jaką przyszło mi pracować!

Chwyt nr 3.
Możesz go zastosować gdy osoby podchodzą do Ciebie po kolei, po dokument. Postaraj się powiedzieć to “sztucznie” poważnym tonem, naśladując oficjeli wręczających dyplomy na różnych uroczystościach:
– Gratuluję ukończenia kursu. Życzę sukcesów w życiu osobistym i zawodowym!
[brakuje tylko goździka dla Pań 🙂 ]
UWAGA: Tekstu tego nie wygłaszaj do wszystkich po kolei, bo stanie się nudny, ale 2-3 razy na 30-osobową grupę, możesz zastosować.

Przetestuj te trzy proste chwyty na zakończenie prowadzonego przez Ciebie szkolenia. Może teraz, gdy je czytasz nie wydają się one bardzo śmieszne, ale uwierz mi, za każdym razem gdy je wygłaszam, ludzie się śmieją! Sam jestem taką reakcją zdziwiony 😉

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Na koniec mam do Ciebie prośbę: jeśli masz swój profil na FaceBook’u, a artykuł Ci się spodobał, kliknij w przycisk “Lubię to”, poniżej tytułu.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

Leave a Reply